PIELGRZYMKI na rok 2017 już w sprzedaży !!! Polecamy również wypoczynek- samolotem z Katowic : Teneryfa 26.01-02.02 cena 1990 zł,Maroko 27.01-3.02 cena 1500 zł, Madera 31.01-7.02 cena 1788 zł , Egipt 31.01-7.02 cena 1848 zł, Kuba wylot z Warszawy 03-15.02 cena 4899 zł i inne propozy

UGANDA, RUANDA - z wypadem do Konga 10 dni

Główne atrakcje
• Obserwacja goryli górskich w Ruandzie
• „Góry Księżycowe”
• Safari i rejs w Parku Narodowym Królowej Elżbiety
• Poszukiwanie szympansów w Parku Kibale
• Spotkania z miejscową ludnością
• Malownicze krajobrazy Ruandy

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Kampali, stolicy Ugandy. Przylot wieczorem i nocleg, ewentualnie nocleg tranzytowy w innym mieście i przylot do Ugandy następnego dnia.
Dzień 2
Oglądanie barwnego nabrzeża Jeziora Wiktorii, znajdujemy się bezpośrednio nad największym jeziorem w Afryce. Wyjazd z miasta na zachód, w kierunku najpiękniejszych parków narodowych. Okazja do poznania ugandyjskiej prowincji, wjazd na coraz bardziej zielone tereny kraju, który już przez Brytyjczyków został nazwany ”perłą Afryki”. Dojazd w rejon Kibale Forest, leśnego parku narodowego. Nocleg w „lodży” położonej w otoczonym przyrodą pięknym miejscu.
Dzień 3
Łatwa piesza wycieczka ścieżką po pięknej, równikowej, górskiej dżungli. Podziwiamy wspaniałe otoczenie, ale przede wszystkim próbujemy zaobserwować szympansy, najmądrzejsze i najbliższe naszemu gatunkowi człekokształtne. Po tym pieszym safari kontynuujemy drogę. Dojazd w rejon potężnego masywu Ruwenzori, drugiej góry Afryki. Sam szczyt jest często zasłonięty przez chmury. Dojazd do Parku Narodowego Królowej Elżbiety i tam nocleg w lodży.
Dzień 4
Rano safari w Parku Narodowym Królowej Elżbiety. W pięknej scenerii łatwo tu zaobserwować dziką zwierzynę, słonie, liczne gatunki antylop, żyrafy, a nawet drapieżniki. Po południu rejs po pełnym hipopotamów Kazinga Channel łączącym Jezioro Edwarda i Jerzego. Park jest położony właśnie między tymi dwoma wielkimi jeziorami. Rejs to piękne przeżycie, który zbliży nas do niezwykłej, afrykańskiej przyrody. Powrót na nocleg do lodży.
Dzień 5
Ruszamy znów na południe, by dojechać w rejon Parku Narodowego Bwindi ochraniającego leśny obszar. Spotykamy tutaj Pigmejów, którzy zostali już wypędzeni z lasów stanowiących ich odwieczny dom. Tylko nieliczni z nich kryją się jeszcze w głębi dżungli, jak ich przodkowie sprzed tysięcy lat, z myślistwa. Nocujemy w rejonie Jeziora Bunyoni..
Dzień 6
Kierujemy się do Ruandy. Przejeżdżamy karkołomną, dziurawą i krętą drogą przez piękne, zielone, powulkaniczne obszary zatrzymując się po drodze. Przekroczenie granicy z Ruandą może zająć dużo czasu. Dojeżdżamy do miasta Ruhengeri położonego u stóp wulkanicznych gór Wirunga. Nocleg w hotelu.
Dzień 7
W tym dniu czeka nas wyprawa do Parku Narodowego Wulkanów w górach Wirunga, unikatowej, pokrytej dżunglą, ostoi goryli górskich (dodatkowo płatne 750 USD). Przewodnicy przez gęsty las doprowadzą nas do jednej z rodzin goryli, którą będziemy mogli obserwować całą godzinę. Poruszamy się w maksymalnie ośmioosobowych grupach, w dzikim terenie przez pokryte dżunglą góry. Zwykle goryle nie są daleko od miejsca do którego dojeżdża się samochodem. Każda z grup idzie z przewodnikiem do innego stada goryli, które wcześniej tropią rangersi. Pobyt i nocleg w Ruhengeri.
Dzień 8
Wyjazd nad Jezioro Kiwu, kolejne wielkie jezioro położone w Wielkim Rowie Afrykańskim. Dla chętnych i nieustraszonych przewidujemy ekscytującą wyprawę do Gomy (koszt tej eskapady nie jest zawarty w cenie, informacje w Informatorze Przedwyjazdowym). Jeśli pozwoli sytuacja polityczna i stan bezpieczeństwa, wjedziemy na terytorium Konga (zwykle jest to możliwe). To dotykane wieloma nieszczęściami, leżące u stóp czynnego wulkanu miasto robi niezapomniane i mocne wrażenie. Osobom, które nie zechcą wybrać się do Konga lub kiedy wyjazd jest niemożliwy ze względu na sytuację polityczną, proponujemy wziąć udział w kilkugodzinnej pieszej wycieczce do grobu Dian Fossey, słynnej badaczki znanej m.in. z filmu „Goryle we mgle”. Nocleg w Ruhengeri.
Dzień 9
Rano jedziemy do Kigali, położonej na wzgórzach stolicy Ruandy. Stolica Ruandy dotknięta w latach dziewięćdziesiątych strasznym ludobójstwem, jest już bezpieczna i rozwija się bez przeszkód. Przystajemy w hotelu rozsławionym przez film “Hotel Ruanda”. Refleksyjny wyjazd do Kigali Genocida Memorial Center, miejsca upamiętniającego masowe ludobójstwo, które miało miejsce nie tak dawno temu (1994). Spróbujemy zrozumieć, dlaczego świat w milczeniu przyglądał się tym makabrycznym wydarzeniom. Wieczorem wylot z przesiadką do Polski.
Dzień 10
Przylot do Warszawy..

Terminy i ceny:
07.02 - 16.02..2017 cena: 2988,- USD - obecnie 2689,- USD (10% zniżki) + pakiet dewizowy 800,- USD

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu
Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.
ZNIŻKI:
Pytania o aktualne zniżki prosimy przesyłać na adres biura

Świadczenia
Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie koszty transportu (podczas safari samochody przystosowane do obserwacji zwierzyny), minibusy, przejazdy między lotniskami i hotelami), śniadania w hotelach, 4 kolacje lub obiady (łącznie 8 posiłków); noclegi w pokojach 2 osobowych, (hotele lub „lodże” 4*), opłaty za wstępy do parków narodowych (poza pozwoleniem na goryle) i rezerwatów oraz wszelkie inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy, polski pilot.
Cena nie obejmuje
Obowiązkowego pakietu dewizowego 600 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz (obecnie łącznie ok. 130 USD/os), zimnych napojów do posiłków, indywidualnej opłaty wylotowej ok. 20 USD, zwyczajowych napiwków, pozwolenia wg aktualnych stawek na obserwację goryli w Ruandzie (aktualnie 750 USD/os.), kosztów ewentualnego wypadu do Konga (ok. 60 - 80 USD bez opłaty wizowej - orientacyjną aktualną cenę podajemy przed wyjazdem), dopłaty do pok. 1-osobowego 432 USD..
Uwagi:
Maksymalna liczba uczestników - około 14, program wraz z godzinami zbiórki i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tygodnie przed wyjazdem, obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze (informacja w lokalnym Sanepidzie lub u swego lekarza), zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych, wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje dla chętnych na bieżąco pilot. Decyzję o wzięciu udziału w obserwacji goryli górskich (lub rezygnacji z niej) należy podjąć w momencie zapisywania się na wycieczkę. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od powrotu z przynajmniej trzema zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
O wycieczce
Podczas tej wyprawy poznajemy różne oblicza Afryki. Odwiedzamy miejsca z dziurawymi drogami, biednymi wioskami i problemami nie do rozwiązania. Ale towarzyszą nam zawsze piękne krajobrazy, wspaniała przyroda i barwnie ubrani, przyjaźni ludzie. Zajrzymy do pełnego zwierząt Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Największą atrakcją jest obserwacja goryli górskich w Parku Narodowym Wulkanów w Ruandzie. Oglądanie goryli w Ruandzie jest bez porównania większym przeżyciem od ich obserwacji w sąsiedniej Ugandzie. Spotkanie z gorylami w niezwykłej scenerii gór przypomina pobyt na innej planecie i spotkanie z obcą cywilizacją. W Ugandzie czeka nas natomiast poszukiwanie szympansów w ich naturalnym środowisku. Pod względem przyrodniczym odwiedzane tereny należą do najpiękniejszych na świecie. Podróżowanie po prawdziwej Afryce to wspaniała przygoda, która wymaga jednak nieco cierpliwości i pewnej odporności psychicznej. Uganda i Ruanda stały się ostatnio krajami bezpiecznymi i przyjaznymi, a ta organizowana już kilkukrotnie wyprawa pozostaje na długo w pamięci.


Niniejszy program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy uczestnictwa.


Wszelkie prawa autorskie do wyżej zamieszczonych treści posiada Organizator. Kopiowanie, przetwarzanie oraz udostępnianie innym osobom bez zgody Organizatora jest zabronione i egzekwowane na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. Nr 24, Poz.83, Dz. U. Nr 44, Poz. 170 z późniejszymi zmianami).